JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín   more Méně  
 Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu
„Lichváři, často vystudovaní právníci, doženou lidi i k smrti a jen zlomek případů se řeší nakonec u soudů ve snaze zneplatnit smlouvy,“ vylíčil Právu šéf Poradny při finanční tísni David Šmejkal, spolupracující s úvěrovým registrem CRIF. Nelze přitom šmahem postižené odsoudit, že si za to mohou sami svojí hloupostí a neuvážeností. „Do poradny přišla před časem pětapadesátiletá paní. Zdánlivě obyčejnou půjčkou […]

Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín

„Lichváři, často vystudovaní právníci, doženou lidi i k smrti a jen zlomek případů se řeší nakonec u soudů ve snaze zneplatnit smlouvy,“ vylíčil Právu šéf Poradny při finanční tísni David Šmejkal, spolupracující s úvěrovým registrem CRIF. Nelze přitom šmahem postižené odsoudit, že si za to mohou sami svojí hloupostí a neuvážeností.

„Do poradny přišla před časem pětapadesátiletá paní. Zdánlivě obyčejnou půjčkou se dostala do řetězce poradenských, realitních a úvěrových firem, jež však ve skutečnosti tvoří síť. Posílaly si ji mezi sebou tak dovedně, že dluh se z desetitisíců vyšplhal během krátké doby do miliónů korun. Pak přišla nejen o rodinný dům. Krátce poté zemřela její maminka na šok,“ vzpomíná Šmejkal.

Jak si kočky hrály s myší

Byla to samozřejmě už stařenka, jenže zdravá, vitální. Když se však dozvěděla, že rodinný domek, na který se ona zamlada tak nadřela, už není jejich a lichvářům musí každý měsíc za pobývání v něm s dcerou a jejím manželem platit nájem, přišel rychlý smutný konec.

Postižená žena žije nedaleko Tábora a pracuje jako úřednice. Měla však problémy v zaměstnání a v jednu chvíli přišla o příjem. Před třemi lety si proto od jedné z firem lichvářské sítě půjčila padesát tisíc korun.

Jednatel této společnosti měl několik dalších firem, včetně realitní kanceláře. Logicky. Přes rychlé půjčky si je najdou lidé v nouzi, přičemž řada z nich má nějakou tu nemovitost, byt či alespoň chalupu. Tedy to, po čem lichváři jdou především. Zmíněná žena za dva roky už podle smlouvy dlužila dva milióny.

Poslali ji o dům dál

Věřitelská firma získala snadno exekuční titul. Posvětil ho rozhodce, právník patřící do stejné partičky. Rozhodce u těchto smluv alternuje verdikt prvoinstančního soudu, potřebný pro spuštění exekuce. I když se může nazývat třeba i rozhodčí soud, tak je to zkrátka jen soukromá firma, mající mocné razítko.

„Poslali tedy dlužnici k další firmě, že ta jí prý poradí co dál. Aby mohla předchozí firmě z celé sítě splatit alespoň vysoké úroky, půjčila si od poradců další peníze a dala do zástavy dům. Přišla o něj,“ popisuje Šmejkal. Jak následně zjistil, žena se dostala do kaskády společností s ručením omezeným, ve skutečnosti propojených totožnými osobami.

Sami v exekucích, ale umí v tom chodit

„Snažila se platit úvěr úvěrem, ale pořád od téže skupiny osob, složené většinou z právníků, a vždy za horších a horších podmínek. Oni tu paní skutečně zničili. Byla ve zcela závislém postavení vůči právníkům jednajícím ve shodě,“ upozornil Šmejkal.

Přitom tyto firemní skořápky jsou v likvidacích. Na jednatele, který ženě v celém řetězci půjčoval jako první, je uvaleno šest exekucí. Zatím se jim úspěšně vyhýbá a nejspíš také vyhne. Firmy oficiálně ukončují existenci a on na oko nevykazuje žádný majetek a téměř žádné příjmy.

„I když dům už rodina nevlastní, tak v něm bydlí. Mají alespoň užívací právo, nájemní smlouvu. Platí svým věřitelům nájem kolem osmi tisíc korun měsíčně,“ upřesnil Šmejkal.

To, že žena podepsala zoufale nevýhodnou smlouvu na padesát tisíc, kdy jednodenní zpoždění se splátkou znamenalo obří sankce, s tím už asi horko těžko někdo něco udělá.

Žaloba na lichvu, zneplatnění smluv

„Od okamžiku, kdy jí vnutili další úvěr na splácení předchozího úvěru s tím, že dala do zástavy dům, tak to už naplňuje skutkovou podstatu trestného činu lichvy, tedy zneužití tísně a rozumové slabosti dlužníka,“ konstatoval Šmejkal.

Soudy považují za lichevní úroky a náklady na úvěr již od 60 procent ročně, ale obří cena úvěru sama o sobě ještě podle zákona lichvou není. Musí být prokázáno, třeba svědky nebo doložením příjmové situace, že dlužník byl navíc tak zoufale v koutě, že si v daný okamžik ani neuvědomoval, co vlastně podepisuje. To je ono zneužití tísně a rozumové slabosti.

„Jde o to, všechny další smlouvy u soudu prohlásit za neplatné. Jsou postavené na rozhodčích doložkách,“ upřesnil Šmejkal.

V tomto případě má žena velkou šanci, že soud skutečně označí smlouvy za neplatné. V posledních třech letech totiž soudy smlouvy se spotřebiteli, kde jsou rozhodčí doložky a kde bylo exekučně konáno na základě razítka od soukromého rozhodce, házejí věřitelům pod nohy. Pokud je ovšem dlužník v tísni a má sílu zažalovat, třeba s pomocí finanční poradny.

Jen pozor na tzv. oddlužovací firmy. To bývají další podvodníci. Vezmou si deset patnáct tisíc zálohu za administraci osobního bankrotu a tím to skončí. Nic pro dlužníka neudělají.

exekuce

Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu via STOPEXE.CZ


Zdroj : Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu

Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Mon, 09 May 2016 14:38:49 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 
 Pravá tvář ministra Pelikána.
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán nepodporuje rychlé zavedení místní příslušnosti exekutorů v rámci senátní novely. Znamenalo by to značné přesuny případů mezi jednotlivými regiony, jejichž výtěžnost velice kolísá. Princip takzvané teritoriality ale do budoucnosti neodmítá. Musí se najít řešení, které dokáže princip zavést hladce, řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. „Jsem proti rychlému řešení, […]

Pravá tvář ministra Pelikána. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán nepodporuje rychlé zavedení místní příslušnosti exekutorů v rámci senátní novely. Znamenalo by to značné přesuny případů mezi jednotlivými regiony, jejichž výtěžnost velice kolísá. Princip takzvané teritoriality ale do budoucnosti neodmítá.

Musí se najít řešení, které dokáže princip zavést hladce, řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

„Jsem proti rychlému řešení, protože mám silnou obavu na základě dat, která jsme viděl, že by to vedlo k rozpadu systému. Obrovským problémům, které bychom nedokázali potom vyřešit,“ řekl ministr. Z principiálního hlediska nicméně tento záměr podporuje, neboť pokud exekutoři rozhodují o právech a povinnostech, měli by být podrobeni stejnému zákonnému principu jako soudci.

exekuci-vsechny-poskodite-rikaji-exekutori“ class=“complete complete-half-r artlink not4bbtext“>

Poslanci schválili úpravu exekucí. Všechny poškodíte, říkají exekutoři

Ministr uvedl, že nyní by změna přinesla „obrovské přesuny případů“ mezi exekutorskými úřady. „Další problém spočívá v tom, že velice kolísá výtěžnost exekucí podle regionů,“dodal.

Senátní novelu naopak prosazuje senátorka Eliška Wagnerová. „Exekutor by měl pocházet z toho kraje, kde byl nalézací soud,“ řekla v ČT bývalá soudkyně Ústavního soudu. „Konkurenceschopnost v rámci krajů zůstane zachována,“ dodala. Na podobě analýzy ministerstva se podle Wagnerové zřejmě podepsala exekutorská lobby.

Zavést teritorialitu ministerstvu nedoporučuje ani studie, kterou má ministerstvo k dispozici, i když ta podle Pelikána sleduje především ekonomické hledisko.

Místní příslušnost funguje podle ČT ve většině evropských zemích s výjimkou Česka, Slovenska, Nizozemska a Albánie. Princip teritoriality, kde exekutor působí na území okresu nebo kraje, prosazuje také Exekutorská komora.

 

exekutorskýExe

Pravá tvář ministra Pelikána. via STOPEXE.CZ


Zdroj : Pravá tvář ministra Pelikána.

Pravá tvář ministra Pelikána. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Mon, 09 May 2016 05:11:56 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 
 Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc.
Z třicetikorunového regulačního poplatku za ošetření v nemocnici narostl Vilému Holišovi z Ostravy desetitisícový dluh a exekuce na důchod. Jen Sdružení za čistotu práva eviduje asi sto dvacet lidí, kteří mají stejný problém. Vilém Holiš se v minulých letech několikrát léčil v Městské nemocnici Ostrava. Že by někdy nezaplatil regulační poplatek, který je už nyní zrušený, si […]

Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


Z třicetikorunového regulačního poplatku za ošetření v nemocnici narostl Vilému Holišovi z Ostravy desetitisícový dluh a exekuce na důchod. Jen Sdružení za čistotu práva eviduje asi sto dvacet lidí, kteří mají stejný problém.

Vilém Holiš se v minulých letech několikrát léčil v Městské nemocnici Ostrava. Že by někdy nezaplatil regulační poplatek, který je už nyní zrušený, si není vědom. Nepamatuje si také, že by ho někdo na nějaký dluh upozornil.

O dluhu se dozvěděl až s exekucí

Nemocnice prodala tuto i další pohledávky firmě, která se zabývá vymáháním dluhů. Vilém Holiš se dozvěděl, že něco dluží, až když mu začala pravidelně mizet část důchodu. „Jsou to asi tři měsíce, kdy jsem si šel pro důchod a zjistil jsem, že mám o tři a půl tisíce méně,“ líčil muž.

Až poté mu prý přišel dopis se sdělením, že exekuce na deset tisíc je pozůstatek neuhrazeného regulačního poplatku v městské nemocnici. „Účtovat si takové poplatky, to je nehorázné,“ zlobil se marně. Vyjádření firmy, která pohledávku odkoupila, se redakci nepodařilo získat.

Podobných případů je mnohem více

Vladimír Haneška ze sdružení Zastavme Exekutorský Teror (ZET) potvrdil, že podobných případů je mnohem více. „Konkrétně v případě regulačních poplatků evidujeme asi pět set lidí, kteří mají stejný problém,“ řekl. I když jde o jednání protiprávní a neetické, šance bránit se jsou mizivé.

„Pro jistotu doporučujeme lidem, aby si jednou ročně požádali na příslušném okresním soudu o výpis, ze kterého zjistí, zda proti nim není vedena exekuce. Neplatí se za to, lhůta je maximálně třicet dnů,“ radil Haneška.

Nemocnice už pohledávky neprodává

Pro nemocnici je prodej pohledávek nejjednodušším řešením. Dlužné peníze dostane okamžitě a dál se nemusí o nic starat. Městská nemocnice Ostrava mezitím od této praxe ustoupila, pohledávky už vymahačům neprodává.

„Dříve jsme prodávali pohledávky za nominální hodnotu. Pak byly ale nabídky finančních společností nižší než nominální hodnota pohledávky, což náš zřizovatel už neakceptoval,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Magda Otáhalová.

exekuceExe

Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc. via STOPEXE.CZ


Zdroj : Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc.

Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Mon, 09 May 2016 04:53:58 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 
 Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům.
  Stát volí vůči lidem, kteří mu dluží haléřové částky, lichvářský přístup. Kvůli zanedbatelné pohledávce na dani je posílá do exekuce. Dlužníci pak zaplatí o stovky i tisícovky procent navíc. O tomto postupu se na vlastní kůži přesvědčil i pan L. K. z Písku u Jablunkova (nepřeje si uvádět jméno, jeho totožnost redakce zná), na […]

Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín

 

Stát volí vůči lidem, kteří mu dluží haléřové částky, lichvářský přístup. Kvůli zanedbatelné pohledávce na dani je posílá do exekuce. Dlužníci pak zaplatí o stovky i tisícovky procent navíc.

O tomto postupu se na vlastní kůži přesvědčil i pan L. K. z Písku u Jablunkova (nepřeje si uvádět jméno, jeho totožnost redakce zná), na jehož mzdu celní úřad pověřený výběrem pokut a dlužných částek uvalil exekuci kvůli nedoplatku na dani z nemovitosti. Ten byl ve výši dvaceti haléřů. Z platu si celní úřad v Moravskoslezském kraji nechal strhnout 501 korun. Tedy o 2500 procent více, než činil dluh. Na 500 korun totiž stát vyčíslil náklady, které s exekucí měl.

Pana L. K. o nedoplatku předem nikdo neinformoval. Naopak, dozvěděl se o něm až od mzdové účetní ve svém podniku, která ho na žádost o exekuci upozornila. Proto neváhal a zavolal úředníkovi, jenž byl pod výměrem podepsán. “Bez jakékoli omluvy řekl, ať si toho nevšímám, že to zruší,” popisuje pan L. K. Nestalo se, a stát peníze z výplaty strhl.

Žádné dluhy neodpouštíme

Moravskoslezský celní úřad odmítl záležitost komentovat, protože prý je vázán mlčenlivostí. Podle jeho mluvčí Pavly Zdobnické prý ale mohl L. K. proti vymáhanému nedoplatku vznést námitky. Jakým způsobem to ovšem měl před exekucí udělat, když o nedoplatku nevěděl, už nesdělila. Úřad navíc ani nebral v potaz, že je absurdní vymáhat takto nízkou sumu.

exekuce

Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům. via STOPEXE.CZ
Zdroj : Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům.

 

Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Mon, 09 May 2016 04:20:41 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 

PATRIOTI ČESKÉ REPUBLIKY   more Méně  
 TZ Patrioti ČR: Brexit a EU
V návaznosti na hlasování v referendu o vystoupení Velké Británie z Evropské Unie politická strana Patrioti požaduje aby Evropská Unie neprodleně zahájila kroky vedoucí k zásadním reformám směřující k demokratizaci evropských institucí, k odbourání  nesmyslné a občanům EU škodící byrokracie ve formě hloupých a škodlivých nařízení a směrnic, nekoncepčnímu sociálnímu inženýrství, podpoře parazitujících neziskovek, které nepřinášejí žádné výsledky, dále omezení nesmyslných […]

V návaznosti na hlasování v referendu o vystoupení Velké Británie z Evropské Unie politická strana Patrioti požaduje aby Evropská Unie neprodleně zahájila kroky vedoucí k zásadním reformám směřující k demokratizaci evropských institucí, k odbourání  nesmyslné a občanům EU škodící byrokracie ve formě hloupých a škodlivých nařízení a směrnic, nekoncepčnímu sociálnímu inženýrství, podpoře parazitujících neziskovek, které nepřinášejí žádné výsledky, dále omezení nesmyslných dotací do podnikatelského prostředí, které pokřivují trh.

Patrioti jsou si jisti, že výsledek britského referenda je též referendum o současné podobě Evropské unie, která se ukazuje jako zásadně špatný projekt odsouzený k zániku. Domníváme se, že jediná možnost jak zabránit chaosu který vznikne masovou a nekontrolovatelnou dezintegrací EU pokud neproběhnou zásadní reformy, je co nejrychlejší návrat k formě spolupráce evropských zemí před Lisabonskou smlouvou a kde jakékoliv významnější zásahy do suverenity členských zemí budou schvalovat občané v referendu. Patrioti nemají nic proti tomu, aby jakákoliv země EU, pokud si jejich občané přejí větší a těsnější integraci (a to si odhlasují v referendech) předali libovolně více pravomocí do Bruselu, tato integrace ale nesmí býti ostatním násilně a agresivně vnucována. Toto musí ale platit i opačně, pokud si většina občanů jakékoliv země přeje, aby se EU vrátila k tomu, co bylo základním konstrukčním cílem a ideou otců zakladatelů – tedy zóna volného obchodu a podnikání bez byrokratických omezení sloužící ku prospěchu všech, musí býti toto respektováno. Jako v každé zemi, která prochází politickou krizí navrhujeme uskutečnění předčasných voleb do EP, současné vedení do poslední tečky selhalo a nesmí dále vést EU.

Patrioti vyzývají vládu ČR a politickou reprezentaci v EU jako jsou poslanci Evropského Parlamentu a eurokomisaři aby okamžitě vyzvali členské země k zahájení prací na důkladné reformě EU ve smyslu výše zmíněných požadavků.

Patrioti též důrazně vyzývají vládu ČR, aby důrazně vystupovala proti jakýmkoliv snahám EU trestat vystupující Velkou Británii obchodními omezeními či jinými sankcemi, které ve svém důsledku budou škodlivé více pro ČR a aby v případě neochoty EU uzavřít s VB dohody o volném trhu a volné výměně zboží a služeb nerespektovala EU a uzavřela s VB bilaterální obchodní smlouvy.

Jiří Vítek, předseda strany Patrioti ČR

 


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:22 GMT publikováno: Wed, 29 Jun 2016 09:03:10 +0000 zdroj: PATRIOTI ČESKÉ REPUBLIKY 
 Vítek (Patrioti): Svazáci z neziskovek tvrdí, že Evrosajuz není pro starý, začíná kulturní revoluce…
Je komické, jak se tady někteří nejchytřejší snaží dělat ze starších britských ročníků jakési nevědomé, zkostnatělé dinosaury vzpomínající na slávu impéria. Prakticky ve všech článcích na táto témata se můžeme dočíst, že kdo Brusel nepodporuje, je buď negramotný polointeligent či starý, patrně pro business a konzum neperspektivní člověk. Je to však tato generace lidí, která po II sv. […]

Je komické, jak se tady někteří nejchytřejší snaží dělat ze starších britských ročníků jakési nevědomé, zkostnatělé dinosaury vzpomínající na slávu impéria. Prakticky ve všech článcích na táto témata se můžeme dočíst, že kdo Brusel nepodporuje, je buď negramotný polointeligent či starý, patrně pro business a konzum neperspektivní člověk. Je to však tato generace lidí, která po II sv. válce vše vybudovala. Naopak lehkoživkové a mladí lidé, kteří vesměs nikdy nepracovali, kteří jsou nyní stavění do role toho správného myšlení, většinou ještě nic nedokázali.

Když nedokážete ty staré, chudé a nevzdělané přesvědčit o své pravdě, tak se holt smiřte s tím, že to vaše mládí, bohatství a vzdělání zřejmě nemá takovou hodnotu, jak si asi myslíte.

Britským sedmdesátníkům bylo dvacet v šedesátých letech, kdy impérium bylo už nějaký čas v prachu, naopak se rozjela do té doby nevídaná svobodomyslnost, přišly nové myšlenkové směry, společnost se převracela naruby. A o těchto lidech se nyní píše jakožto o hlupácích, co nemají rozhled, ač celý život žili ve svobodné demokracii?

Britské referendum rozhodla hlavně nadřazenost a bohorovné chování bruselských elit, které nezajímá mínění jednotlivých států a natož jejich občanů. Navíc všichni vidíme, že faktickou hlavou EU je jistá Merkel z Německa. A že proti setrvání byli hlavně starší lidé? Logické, ti už se nenechají opít rohlíkem, jako naivní mládež, kterou masírují cíleně neziskovky od základních škol.

Pochybuji mládežníci, že byste místo práce v Hate Free, šli drhnout záchody nebo se postavili k pásu v Hyudai a s radostí ,,třískali “ pátky , svátky , aby bylo dost peněz na lidi, kteří vám pak řeknou, jací jste idioti bez rozhledu. Takže klid a nohy v teple. Nikdo Vám nesebral budoucnost, jen vám ji platí.

JIRI VITEK


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:22 GMT publikováno: Sat, 25 Jun 2016 08:33:40 +0000 zdroj: PATRIOTI ČESKÉ REPUBLIKY 
 Kollár (Sme rodina) a Vítek (Patrioti ČR), dohoda o spolupráci
Předsedové politických stran Sme rodina a Patrioti ČR, navázali spolupráci v rámci budování jednotné euroskeptické platformy  V4. SME RODINA – Boris Kollár (dříve Strana občanov Slovenska) je slovenské politické hnutí působící od roku 2011. Jeho předsedou je podnikatel Boris Kollár. V parlamentních volbách hnutí získalo 6,62% hlasů a 11 mandátů v Národní radě.

Předsedové politických stran Sme rodina a Patrioti ČR, navázali spolupráci v rámci budování jednotné euroskeptické platformy  V4.

SME RODINA – Boris Kollár (dříve Strana občanov Slovenska) je slovenské politické hnutí působící od roku 2011. Jeho předsedou je podnikatel Boris Kollár. V parlamentních volbách hnutí získalo 6,62% hlasů a 11 mandátů v Národní radě.


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:22 GMT publikováno: Fri, 24 Jun 2016 12:29:51 +0000 zdroj: PATRIOTI ČESKÉ REPUBLIKY 
 Vítek (Patrioti ČR): Vám Britům, co jste neskočili na výhružky a strašení…
Milí Britové, máte mé uznání a úctu.Je jasné, že většina z vás má dostatek sebedůvěry a neskočili jste na strašení, vyhrožování jak bude po vystoupení hůře. My teprve k takové odvaze dozráváme. Neděste se prvních poklesů měny, fám, bouchání do stolu, protože o tom, jak skutečně zareaguje světový trh na Brexit se uvidí mnohem později v […]

Milí Britové,

máte mé uznání a úctu.Je jasné, že většina z vás má dostatek sebedůvěry a neskočili jste na strašení, vyhrožování jak bude po vystoupení hůře. My teprve k takové odvaze dozráváme. Neděste se prvních poklesů měny, fám, bouchání do stolu, protože o tom, jak skutečně zareaguje světový trh na Brexit se uvidí mnohem později v době, kdy většina panikářů pochopí, že se vlastně zase tak mnoho nestalo, ekonomika jede dál a že směrnice „o zakřivení banánů“ se již Británie prostě netýkají. Ano projekt, kterému mnoho z nás věřilo, se stal v posledních deseti letech pouze politickým nástrojem k prosazování diktátu úzké politické skupiny a jejich sponzorů, který mixuje podivná skupina sociálních inženýrů a „neziskových organizací“ se zlatou lžičkou v ústech, však bez zbytku hlavy.

Británie nám ukázala, že I politický oponent Vám dá šanci se vyjádřit pomocí referenda, což je pro nás zatím neuskutečnitelný krok.Proto spíše, než odchod Camerona bych čekal odchod Junckera, Tuska a jim podobným kašparům za to, že dovedli EU do takového stavu, že v ní nechtějí být už ani zakládající členové. A proto pouze Británie bude mít možnost dát skutečně svému parlamentu ve volbách „sežrat“, pokud se své voliče podvedou. Nějací záhadní a neosobní poslanci Evropského parlamentu, politický odpad, který byl odkládán do Bruselu jim budou ukradení.Již nebude mít žádný britský politik možnost se schovávat za rozhodnutí Evropské unie, bude to pouze jeho rozhodnutí. Skončí hra na schovávanou s tvrzením, že to „oni“ a že ON by to nikdy neschválil ani nenavrhl.

„Nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu.“
– Winston Churchill

Vzduch se pročistí, a já pevně věřím ne tomu, že bude lépe, ale tomu, že bude stejně jako doposud. Že se nic zásadního nestane. A pokud se i stane, bylo to rozhodnutí většiny a je to tím vaše volba. Bohužel Merkelová z Hollandem nasekali tolik chyb, že to běžný smrtelník v Británii nebyl ochoten akceptovat. Pokud by někdo měl podat demisi, tak především špičky EU. Je to výsledek jejich „až nemravné“ politiky. EU se měla vzpamatovat dříve, dnes je již pozdě, měla přestat budovat socialismus a postavit evropskou hospodářskou soutěž na volnou tržní úroveň, místo toho začala politikařit. EU měla sloužit k tomu aby odbourávala tržní bariéry, místo toho to v Bruselu ovládli socialisti a EU zavedla pravý opak regulace a dotace. Přeji Británii, aby si po odchodu udržela politickou nezávislost a současně volný trh.

Jiří Vítek, předseda strany Patrioti ČR

JIRI VITEK


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:22 GMT publikováno: Fri, 24 Jun 2016 08:42:08 +0000 zdroj: PATRIOTI ČESKÉ REPUBLIKY 

Blog   more Méně  
 Vítek: Potřebujeme neutralitu? Nebo nám vystačí Švejk? (vitekjiri)
V novodobých dějinách náš stát zažil tolik historických událostí, že není v Evropě druhý podobný, který by si zasloužil více neutralitu, než ten náš. Ano pro mnohé je to fikce, nesmyl, neuskutečnitelné, příliš drahé.
aktualizace: Thu, 31 Dec 2015 16:00:33 GMT publikováno: Tue, 22 Dec 2015 11:06:09 +0100 zdroj: Blog 

Blog   more Méně  
 Exekuce zabíjí (haneska)
eXekuce, které představují výnosný byznys pro hrstku vyvolených, NÁS VŠECHNY prokazatelně EXISTENČNĚ OHROŽUJÍ a kohokoli z nás mohou finančně zruinovat.
aktualizace: Thu, 31 Dec 2015 16:00:33 GMT publikováno: Tue, 15 Dec 2015 15:15:15 +0100 zdroj: Blog 

Zeď uživatele Vlastenecká politická strana Patrioti na Facebooku   more Méně  
 

Mobilní příspěvky
Dámy a Pánové jsem vlastenec a mám rád svůj původ i zem kde žiju, ale někdy se stydím za to že jsem Čech, kdy? Třeba nyní každý je vlastenec a národovec a nacionalista a nevím co vše ještě a jak to nazvat a proč? Protože je nějaké utkání ať nyní v hokeji nebo pak ve fotbale nebo jiný šampionát nebo mistrovství, to je každý hrdý Čech, ale aby se Češi doopravdy semkly a šli bojovat za to co je správné to ne, radši budou tupě zírat do bedny a představovat na pár dní jaký je každý vlastenec, stydět by jste se měli. Cožpak se Vám nejedná o Vaši budoucnost, potažmo budoucnost Vašich dětí, Našeho společného národa? Čest Národ Síla - probuďte se

aktualizace: Tue, 23 Jun 2015 09:09:21 GMT publikováno: Mon, 15 Jun 2015 18:23:45 +0100 zdroj: Zeď uživatele Vlastenecká politická strana Patrioti na Facebooku 

Zeď uživatele Patrioti - Volba pro Prahu 8 na Facebooku   more Méně  
 


aktualizace: Tue, 23 Jun 2015 09:09:17 GMT publikováno: Tue, 21 Apr 2015 13:10:03 +0100 zdroj: Zeď uživatele Patrioti - Volba pro Prahu 8 na Facebooku 

Zeď uživatele Patrioti - Volba pro Prahu 8 na Facebooku   more Méně  
 


aktualizace: Tue, 23 Jun 2015 09:09:17 GMT publikováno: Tue, 21 Apr 2015 13:10:03 +0100 zdroj: Zeď uživatele Patrioti - Volba pro Prahu 8 na Facebooku 

Zeď uživatele Patrioti Jihomoravského kraje na Facebooku   more Méně  
  http://leopoldprokes.blog.idnes.cz/c/466893/usa-s-eu-brusli-na-hodne-tenkem-lede...
http://leopoldprokes.blog.idnes.cz/c/466893/usa-s-eu-brusli-na-hodne-tenkem-lede.html


USA s EU bruslí na hodně tenkém ledě!
leopoldprokes.blog.idnes.cz
Hospodářská krize v Rusku díky uvaleným sankcím bude Evropu stát odhadem 100 miliard eur (2,7 biliónu korun) a více než dva milióny lidí mohou přijít o práci...

aktualizace: Tue, 23 Jun 2015 09:09:24 GMT publikováno: Tue, 23 Jun 2015 07:51:24 +0100 zdroj: Zeď uživatele Patrioti Jihomoravského kraje na Facebooku 

Zeď uživatele ČR Patrioti na Facebooku   more Méně  
  Je zřejmé, že právo na odpor proti státní moci je krajním prostředkem, ale až k...
Je zřejmé, že právo na odpor proti státní moci je krajním prostředkem, ale až k němu dojde, nebude se jistě nikdo ptát, zda se lze oprávněně dovolávat jakéhosi paragrafu, nebo zdali jde o odpor přiměřený...


Národe povstaň ...a zastaň se bezbranných.
haneska.blog.idnes.cz
Otevřete oči a podívejte se znovu na svět kolem sebe, potřebuje Vás dnes víc, než kdy jindy !!!!!!!

aktualizace: Tue, 23 Jun 2015 09:09:15 GMT publikováno: Mon, 15 Jun 2015 08:47:24 +0100 zdroj: Zeď uživatele ČR Patrioti na Facebooku 

Zeď uživatele Patrioti na Facebooku   more Méně  
  Súdruh Kefalín. Viete, že fotit železničnú stanicu a podobné budovy je zakázané?
Súdruh Kefalín. Viete, že fotit železničnú stanicu a podobné budovy je zakázané?


Zveřejňovat fotky budov, třeba z dovolené, má být trestné
www.novinky.cz
Rozdíl mezi vyfocením a zveřejněním fotky na internetu se dnes téměř smývá. Chystá se však evropská úprava zákona, která zakáže jakoukoli publikaci snímků budovy bez souhlasu architekta.

aktualizace: Tue, 23 Jun 2015 09:09:25 GMT publikováno: Tue, 23 Jun 2015 08:36:24 +0100 zdroj: Zeď uživatele Patrioti na Facebooku 

JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín   more Méně  
 Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu
„Lichváři, často vystudovaní právníci, doženou lidi i k smrti a jen zlomek případů se řeší nakonec u soudů ve snaze zneplatnit smlouvy,“ vylíčil Právu šéf Poradny při finanční tísni David Šmejkal, spolupracující s úvěrovým registrem CRIF. Nelze přitom šmahem postižené odsoudit, že si za to mohou sami svojí hloupostí a neuvážeností. „Do poradny přišla před časem pětapadesátiletá paní. Zdánlivě obyčejnou půjčkou […]

Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín

„Lichváři, často vystudovaní právníci, doženou lidi i k smrti a jen zlomek případů se řeší nakonec u soudů ve snaze zneplatnit smlouvy,“ vylíčil Právu šéf Poradny při finanční tísni David Šmejkal, spolupracující s úvěrovým registrem CRIF. Nelze přitom šmahem postižené odsoudit, že si za to mohou sami svojí hloupostí a neuvážeností.

„Do poradny přišla před časem pětapadesátiletá paní. Zdánlivě obyčejnou půjčkou se dostala do řetězce poradenských, realitních a úvěrových firem, jež však ve skutečnosti tvoří síť. Posílaly si ji mezi sebou tak dovedně, že dluh se z desetitisíců vyšplhal během krátké doby do miliónů korun. Pak přišla nejen o rodinný dům. Krátce poté zemřela její maminka na šok,“ vzpomíná Šmejkal.

Jak si kočky hrály s myší

Byla to samozřejmě už stařenka, jenže zdravá, vitální. Když se však dozvěděla, že rodinný domek, na který se ona zamlada tak nadřela, už není jejich a lichvářům musí každý měsíc za pobývání v něm s dcerou a jejím manželem platit nájem, přišel rychlý smutný konec.

Postižená žena žije nedaleko Tábora a pracuje jako úřednice. Měla však problémy v zaměstnání a v jednu chvíli přišla o příjem. Před třemi lety si proto od jedné z firem lichvářské sítě půjčila padesát tisíc korun.

Jednatel této společnosti měl několik dalších firem, včetně realitní kanceláře. Logicky. Přes rychlé půjčky si je najdou lidé v nouzi, přičemž řada z nich má nějakou tu nemovitost, byt či alespoň chalupu. Tedy to, po čem lichváři jdou především. Zmíněná žena za dva roky už podle smlouvy dlužila dva milióny.

Poslali ji o dům dál

Věřitelská firma získala snadno exekuční titul. Posvětil ho rozhodce, právník patřící do stejné partičky. Rozhodce u těchto smluv alternuje verdikt prvoinstančního soudu, potřebný pro spuštění exekuce. I když se může nazývat třeba i rozhodčí soud, tak je to zkrátka jen soukromá firma, mající mocné razítko.

„Poslali tedy dlužnici k další firmě, že ta jí prý poradí co dál. Aby mohla předchozí firmě z celé sítě splatit alespoň vysoké úroky, půjčila si od poradců další peníze a dala do zástavy dům. Přišla o něj,“ popisuje Šmejkal. Jak následně zjistil, žena se dostala do kaskády společností s ručením omezeným, ve skutečnosti propojených totožnými osobami.

Sami v exekucích, ale umí v tom chodit

„Snažila se platit úvěr úvěrem, ale pořád od téže skupiny osob, složené většinou z právníků, a vždy za horších a horších podmínek. Oni tu paní skutečně zničili. Byla ve zcela závislém postavení vůči právníkům jednajícím ve shodě,“ upozornil Šmejkal.

Přitom tyto firemní skořápky jsou v likvidacích. Na jednatele, který ženě v celém řetězci půjčoval jako první, je uvaleno šest exekucí. Zatím se jim úspěšně vyhýbá a nejspíš také vyhne. Firmy oficiálně ukončují existenci a on na oko nevykazuje žádný majetek a téměř žádné příjmy.

„I když dům už rodina nevlastní, tak v něm bydlí. Mají alespoň užívací právo, nájemní smlouvu. Platí svým věřitelům nájem kolem osmi tisíc korun měsíčně,“ upřesnil Šmejkal.

To, že žena podepsala zoufale nevýhodnou smlouvu na padesát tisíc, kdy jednodenní zpoždění se splátkou znamenalo obří sankce, s tím už asi horko těžko někdo něco udělá.

Žaloba na lichvu, zneplatnění smluv

„Od okamžiku, kdy jí vnutili další úvěr na splácení předchozího úvěru s tím, že dala do zástavy dům, tak to už naplňuje skutkovou podstatu trestného činu lichvy, tedy zneužití tísně a rozumové slabosti dlužníka,“ konstatoval Šmejkal.

Soudy považují za lichevní úroky a náklady na úvěr již od 60 procent ročně, ale obří cena úvěru sama o sobě ještě podle zákona lichvou není. Musí být prokázáno, třeba svědky nebo doložením příjmové situace, že dlužník byl navíc tak zoufale v koutě, že si v daný okamžik ani neuvědomoval, co vlastně podepisuje. To je ono zneužití tísně a rozumové slabosti.

„Jde o to, všechny další smlouvy u soudu prohlásit za neplatné. Jsou postavené na rozhodčích doložkách,“ upřesnil Šmejkal.

V tomto případě má žena velkou šanci, že soud skutečně označí smlouvy za neplatné. V posledních třech letech totiž soudy smlouvy se spotřebiteli, kde jsou rozhodčí doložky a kde bylo exekučně konáno na základě razítka od soukromého rozhodce, házejí věřitelům pod nohy. Pokud je ovšem dlužník v tísni a má sílu zažalovat, třeba s pomocí finanční poradny.

Jen pozor na tzv. oddlužovací firmy. To bývají další podvodníci. Vezmou si deset patnáct tisíc zálohu za administraci osobního bankrotu a tím to skončí. Nic pro dlužníka neudělají.

exekuce

Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu via STOPEXE.CZ


Zdroj : Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu

Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Mon, 09 May 2016 14:38:49 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 
 Pravá tvář ministra Pelikána.
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán nepodporuje rychlé zavedení místní příslušnosti exekutorů v rámci senátní novely. Znamenalo by to značné přesuny případů mezi jednotlivými regiony, jejichž výtěžnost velice kolísá. Princip takzvané teritoriality ale do budoucnosti neodmítá. Musí se najít řešení, které dokáže princip zavést hladce, řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. „Jsem proti rychlému řešení, […]

Pravá tvář ministra Pelikána. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán nepodporuje rychlé zavedení místní příslušnosti exekutorů v rámci senátní novely. Znamenalo by to značné přesuny případů mezi jednotlivými regiony, jejichž výtěžnost velice kolísá. Princip takzvané teritoriality ale do budoucnosti neodmítá.

Musí se najít řešení, které dokáže princip zavést hladce, řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

„Jsem proti rychlému řešení, protože mám silnou obavu na základě dat, která jsme viděl, že by to vedlo k rozpadu systému. Obrovským problémům, které bychom nedokázali potom vyřešit,“ řekl ministr. Z principiálního hlediska nicméně tento záměr podporuje, neboť pokud exekutoři rozhodují o právech a povinnostech, měli by být podrobeni stejnému zákonnému principu jako soudci.

exekuci-vsechny-poskodite-rikaji-exekutori“ class=“complete complete-half-r artlink not4bbtext“>

Poslanci schválili úpravu exekucí. Všechny poškodíte, říkají exekutoři

Ministr uvedl, že nyní by změna přinesla „obrovské přesuny případů“ mezi exekutorskými úřady. „Další problém spočívá v tom, že velice kolísá výtěžnost exekucí podle regionů,“dodal.

Senátní novelu naopak prosazuje senátorka Eliška Wagnerová. „Exekutor by měl pocházet z toho kraje, kde byl nalézací soud,“ řekla v ČT bývalá soudkyně Ústavního soudu. „Konkurenceschopnost v rámci krajů zůstane zachována,“ dodala. Na podobě analýzy ministerstva se podle Wagnerové zřejmě podepsala exekutorská lobby.

Zavést teritorialitu ministerstvu nedoporučuje ani studie, kterou má ministerstvo k dispozici, i když ta podle Pelikána sleduje především ekonomické hledisko.

Místní příslušnost funguje podle ČT ve většině evropských zemích s výjimkou Česka, Slovenska, Nizozemska a Albánie. Princip teritoriality, kde exekutor působí na území okresu nebo kraje, prosazuje také Exekutorská komora.

 

exekutorskýExe

Pravá tvář ministra Pelikána. via STOPEXE.CZ


Zdroj : Pravá tvář ministra Pelikána.

Pravá tvář ministra Pelikána. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Mon, 09 May 2016 05:11:56 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 
 Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc.
Z třicetikorunového regulačního poplatku za ošetření v nemocnici narostl Vilému Holišovi z Ostravy desetitisícový dluh a exekuce na důchod. Jen Sdružení za čistotu práva eviduje asi sto dvacet lidí, kteří mají stejný problém. Vilém Holiš se v minulých letech několikrát léčil v Městské nemocnici Ostrava. Že by někdy nezaplatil regulační poplatek, který je už nyní zrušený, si […]

Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


Z třicetikorunového regulačního poplatku za ošetření v nemocnici narostl Vilému Holišovi z Ostravy desetitisícový dluh a exekuce na důchod. Jen Sdružení za čistotu práva eviduje asi sto dvacet lidí, kteří mají stejný problém.

Vilém Holiš se v minulých letech několikrát léčil v Městské nemocnici Ostrava. Že by někdy nezaplatil regulační poplatek, který je už nyní zrušený, si není vědom. Nepamatuje si také, že by ho někdo na nějaký dluh upozornil.

O dluhu se dozvěděl až s exekucí

Nemocnice prodala tuto i další pohledávky firmě, která se zabývá vymáháním dluhů. Vilém Holiš se dozvěděl, že něco dluží, až když mu začala pravidelně mizet část důchodu. „Jsou to asi tři měsíce, kdy jsem si šel pro důchod a zjistil jsem, že mám o tři a půl tisíce méně,“ líčil muž.

Až poté mu prý přišel dopis se sdělením, že exekuce na deset tisíc je pozůstatek neuhrazeného regulačního poplatku v městské nemocnici. „Účtovat si takové poplatky, to je nehorázné,“ zlobil se marně. Vyjádření firmy, která pohledávku odkoupila, se redakci nepodařilo získat.

Podobných případů je mnohem více

Vladimír Haneška ze sdružení Zastavme Exekutorský Teror (ZET) potvrdil, že podobných případů je mnohem více. „Konkrétně v případě regulačních poplatků evidujeme asi pět set lidí, kteří mají stejný problém,“ řekl. I když jde o jednání protiprávní a neetické, šance bránit se jsou mizivé.

„Pro jistotu doporučujeme lidem, aby si jednou ročně požádali na příslušném okresním soudu o výpis, ze kterého zjistí, zda proti nim není vedena exekuce. Neplatí se za to, lhůta je maximálně třicet dnů,“ radil Haneška.

Nemocnice už pohledávky neprodává

Pro nemocnici je prodej pohledávek nejjednodušším řešením. Dlužné peníze dostane okamžitě a dál se nemusí o nic starat. Městská nemocnice Ostrava mezitím od této praxe ustoupila, pohledávky už vymahačům neprodává.

„Dříve jsme prodávali pohledávky za nominální hodnotu. Pak byly ale nabídky finančních společností nižší než nominální hodnota pohledávky, což náš zřizovatel už neakceptoval,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Magda Otáhalová.

exekuceExe

Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc. via STOPEXE.CZ


Zdroj : Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc.

Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Mon, 09 May 2016 04:53:58 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 
 Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům.
  Stát volí vůči lidem, kteří mu dluží haléřové částky, lichvářský přístup. Kvůli zanedbatelné pohledávce na dani je posílá do exekuce. Dlužníci pak zaplatí o stovky i tisícovky procent navíc. O tomto postupu se na vlastní kůži přesvědčil i pan L. K. z Písku u Jablunkova (nepřeje si uvádět jméno, jeho totožnost redakce zná), na […]

Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín

 

Stát volí vůči lidem, kteří mu dluží haléřové částky, lichvářský přístup. Kvůli zanedbatelné pohledávce na dani je posílá do exekuce. Dlužníci pak zaplatí o stovky i tisícovky procent navíc.

O tomto postupu se na vlastní kůži přesvědčil i pan L. K. z Písku u Jablunkova (nepřeje si uvádět jméno, jeho totožnost redakce zná), na jehož mzdu celní úřad pověřený výběrem pokut a dlužných částek uvalil exekuci kvůli nedoplatku na dani z nemovitosti. Ten byl ve výši dvaceti haléřů. Z platu si celní úřad v Moravskoslezském kraji nechal strhnout 501 korun. Tedy o 2500 procent více, než činil dluh. Na 500 korun totiž stát vyčíslil náklady, které s exekucí měl.

Pana L. K. o nedoplatku předem nikdo neinformoval. Naopak, dozvěděl se o něm až od mzdové účetní ve svém podniku, která ho na žádost o exekuci upozornila. Proto neváhal a zavolal úředníkovi, jenž byl pod výměrem podepsán. “Bez jakékoli omluvy řekl, ať si toho nevšímám, že to zruší,” popisuje pan L. K. Nestalo se, a stát peníze z výplaty strhl.

Žádné dluhy neodpouštíme

Moravskoslezský celní úřad odmítl záležitost komentovat, protože prý je vázán mlčenlivostí. Podle jeho mluvčí Pavly Zdobnické prý ale mohl L. K. proti vymáhanému nedoplatku vznést námitky. Jakým způsobem to ovšem měl před exekucí udělat, když o nedoplatku nevěděl, už nesdělila. Úřad navíc ani nebral v potaz, že je absurdní vymáhat takto nízkou sumu.

exekuce

Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům. via STOPEXE.CZ
Zdroj : Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům.

 

Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Mon, 09 May 2016 04:20:41 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 
 Ministerstvo vnitra staví všechny občany na úroveň trestanců
PETR ZÁVLADSKÝ 09|05|2016 Stěžejní myšlenky věcného záměru zákona: stát už nebude lidem tolerovat, že nemají nikde trvalé bydliště pouze bezdomovci budou moci mít bydliště na radnici — nově se zavede „přechodné bydliště“ pro lidi, kteří žijí víc než tři měsíce mimo trvalé bydliště kdo poruší povinnosti, může zaplatit pokutu až 15 tisíc korun pokud se […]

Ministerstvo vnitra staví všechny občany na úroveň trestanců via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín

PETR ZÁVLADSKÝ 09|05|2016
Stěžejní myšlenky věcného záměru zákona:

stát už nebude lidem tolerovat, že nemají nikde trvalé bydliště
pouze bezdomovci budou moci mít bydliště na radnici — nově se zavede „přechodné bydliště“ pro lidi, kteří žijí víc než tři měsíce mimo trvalé bydliště
kdo poruší povinnosti, může zaplatit pokutu až 15 tisíc korun
pokud se člověk v tříleté lhůtě od platnosti zákona nikde nepřihlásí a zároveň vlastní nemovitost, přihlásí ho tam úřad sám
součástí úřední evidence by byla i čísla bytů v domě

Z toho nám vyplývá, že občan bude postaven na roveň podmíněně propuštěného trestance, protože i ten má povinnost se periodicky hlásit u státní Mediační a probační služby a pokud tak neučiní, putuje zpět za mříže.
Za chvíli se tak budeme hlásit na Geheime Staatspolizei! „Ja, herr oberleutnant, za pět minut odjíždím autem SPZ té a té, barvy světle modré, za přítomnosti jedné další osoby za účelem večeře ve státním stravovacím zařízení Agro-Kosti-Šlachy, kde pojím 100 gramů preparátu bé, ve 20:21 návrat a odběr normativních 17,5 litru nepitné vody za účelem detoxikace povrchu těla a poté 3 minuty státní inseminace s vylosovanou soudružkou. Práci čest!“
Návrh zákona stanovuje také poměrně přísné lhůty. Budete mít 15 dní, abyste se po přestěhování nahlásili na úřadě. Každý úřad, který narazí na nějakou nesrovnalost v bydlišti občana, bude mít povinnost ho „udat“.
Podle předkladatelů zákona budou dodatečné náklady na zavedení dalšího registru obnášet bratru 65 milionů korun a blíže nespecifikovaný počet úředníků, kteří jej budou obsluhovat. Od místních udavačů a registrátorů k udavačům a sběratelům hlášení okresním, poté krajským a následně centrálním. Jsem přesvědčen, že 65 milionů je cena naprosto podhodnocená.
Smyslem návrhu je prý zajištění voleb, bez institutu trvalého bydliště by prý volby nemohly proběhnout. (Jen na okraj: např. v Irsku volby probíhají poměrně periodicky a žádné trvalé bydliště žádný Ir nepotřebuje.)
Tedy jinými slovy: ministr Chovanec připravuje pod několika lehce vyvratitelnými záminkami další buzerační nástroj ve stylu George Orwella. A my tady hrdinně prskáme, co že si to zase socialisté dovolují a že to je proti principům svobody. No, je. Ale co je Chovancovi do nějaké svobody? Vždyť to je přece jen nějaký buržoazní předsudek, žrát se to nedá a k čemu je chudému lidu svoboda?
Socialistický státismus denně arogantně graduje svou moc a my se nad tím jen verbálně, či písemně pohoršujeme!!!

ZDROJ: Petr Závladský
Zdroj : Ministerstvo vnitra staví všechny občany na úroveň trestanců

Ministerstvo vnitra staví všechny občany na úroveň trestanců via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Sun, 08 May 2016 22:02:38 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 
 Z dětského domova do rukou exekutora.
Praha – Až desítky dětí, které opouští dětské domovy, se hned na začátku dospělosti musí potýkat s exekucemi, mnohdy i v řádech desítek tisíc korun. Důvod je přitom banální a zná ho spousta lidí – pokuta za jízdu načerno. Problém je, že někteří soudci mnohdy vůbec neřeší věk, okolnosti pokuty ani prostředí, ve kterém takový černý pasažér […]

Z dětského domova do rukou exekutora. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín

Praha – Až desítky dětí, které opouští dětské domovy, se hned na začátku dospělosti musí potýkat s exekucemi, mnohdy i v řádech desítek tisíc korun. Důvod je přitom banální a zná ho spousta lidí – pokuta za jízdu načerno.

Problém je, že někteří soudci mnohdy vůbec neřeší věk, okolnosti pokuty ani prostředí, ve kterém takový černý pasažér vyrůstá.

“Odsuzují děti nejen k placení pokuty, ale i mnohatisícových nákladů řízení a nepřipadá jim na tom nic divného. Nevím, jestli je to nezájem, nebo jaká je motivace soudců,” popisuje právnička Alena Vlachová, která se problematikou dlouhodobě zabývá, a přidává konkrétní případ.

Soud odsoudil sedmileté dítě, které jelo načerno v doprovodu své matky. I přesto zkonstatoval, že žaloba ze strany dopravního podniku je oprávněná, a kromě samotné přirážky podniku přiznal i náhradu nákladů.

Přitom už nyní soudy nemusí advokátům, kteří pohledávky vymáhají, a exekutorům vycházet vstříc, což potvrdil i Ústavní soud.

“Z každé tisícikorunové pokuty se takto stane třeba dvacet tisíc a to je pro děti likvidační,” poukazuje advokátka. Při odchodu z dětského domova totiž děti nemají prakticky žádné prostředky, natož aby mohly splácet několik let staré dluhy.

Ministerstvo: Soudy by měly být obezřetné

Častý formalismus u českých soudů není žádnou novinkou a ví o něm i ministerstvo spravedlnosti, které soudce nabádá k obezřetnosti. “Vyjde-li například najevo, že je rodič dítěte v takovém řízení zcela pasivní, není nutné automaticky přistoupit k vydání rozsudku, ale zvážit, zda není třeba dítěti ustanovit opatrovníka, který jej v řízení náležitě zastoupí,” říká mluvčí resortu Kateřina Hrochová.

Přesto ministerstvo rozsudky, ve kterých soudci vystaví děti z dětských domovů napospas exekutorům, zvrátit nemůže. “Jakýmkoliv zásahem by byla porušena dělba moci, což je v demokratickém právním státě nepřípustné,“ upozorňuje Hrochová.

exekuce

Z dětského domova do rukou exekutora. via STOPEXE.CZ


Zdroj : Z dětského domova do rukou exekutora.

Z dětského domova do rukou exekutora. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Sat, 07 May 2016 20:28:25 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 
 Bojkot eXekutorů?
Exekutoři budou bojkotovat státní zakázky na exekuce Praha – Exekutorská komora ČR vyzvala soudní exekutory, aby se neúčastnili výběrových řízeních na exekuční činnost u státních institucí, které odmítají za tyto služby zaplatit plné náklady. Tuto praxi podle ní uplatňuje mimo jiné ministerstvo spravedlnosti (MSP), do jehož působnosti soudní exekutoři náleží. MSP počítá s tím, že tuto instrukci […]

Bojkot eXekutorů? via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


Exekutoři budou bojkotovat státní zakázky na exekuce

Praha – Exekutorská komora ČR vyzvala soudní exekutory, aby se neúčastnili výběrových řízeních na exekuční činnost u státních institucí, které odmítají za tyto služby zaplatit plné náklady. Tuto praxi podle ní uplatňuje mimo jiné ministerstvo spravedlnosti (MSP), do jehož působnosti soudní exekutoři náleží. MSP počítá s tím, že tuto instrukci co nejdříve upraví.

MSP vydalo podle komory svým podřízeným organizacím závaznou ministerskou instrukci, která nařizuje, aby smlouvy se soudními exekutory obsahovaly ustanovení o tom, že exekutor nebude požadovat po oprávněném zálohy na náklady exekuce, úhradu výdajů v případě nemajetnosti dlužníka ani odměnu za provedenou práci. Soudní exekutor tedy v případě nemajetnosti dlužníka nedostane od státních organizací zaplaceny ani prokazatelné náklady řízení.

Instrukce MSP o vymáhání pohledávek obsahuje podmínky k uzavření smlouvy o provedení exekucí, kdy podle jedné z podmínek soudní exekutor nebude požadovat po organizační složce v resortu ministerstva zálohu na náklady exekuce, uvedla mluvčí ministerstva Tereza Schejbalová. Tato podmínka je podle ní účinná od 1. ledna 2013, nebyla tedy zavedena současným vedením ministerstva. „V rámci celkové koncepce revitalizace exekučního prostředí MSP samozřejmě počítá s úpravou této instrukce, a to v co nejkratší možném čase,” dodala.

Fučíková vyzvala Pelikána ke změně

Konkrétním příkladem je nedávná veřejná soutěž Vězeňské služby ČR na exekuční služby, upozornila komora. Nicméně k podobným praktikám se podle ní uchylují téměř všechny státní organizace včetně Policie ČR, ministerstva práce a sociálních věcí i města a obce. Prezidentka komory Pavla Fučíková v této souvislosti vyzvala ministra spravedlnosti ke změně této praxe.

„Je to zcela absurdní, nespravedlivé a pro soudní exekutory neakceptovatelné. Ministr spravedlnosti na jedné straně opakovaně volá po snížení exekučního tarifu a důsledném výběru záloh na náklady řízení, ale interně jím vedený úřad svým podřízeným organizacím instrukcí nařizuje, aby zálohy nevybíraly a neplatily exekutorům náklady marných exekucí,” uvedla Fučíková.

Soudní exekutor za současné situace podle ní nemá fakticky možnost požadovat na věřiteli složení zálohy na provedení exekuce, protože ta je dobrovolná. Věřitelé, včetně státních institucí, je odmítají platit a dávají si jako podmínku účasti do výběrových řízení nevybírání záloh i neplacení nákladů v případě nemajetnosti dlužníka. Soudní exekutor přitom nemá možnost, jak majetnost dlužníka ovlivnit. Jakmile je exekutor soudem pověřen, nemůže exekuci sám zastavit, ale musí konat všechny činnosti, jinak by mohl být kárně postihnut, připomněla.


Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/exekutori-budou-bojkotovat-statni-zakazky-na-exekuce-20160422.html

 

Exe

Bojkot eXekutorů? via STOPEXE.CZ


Zdroj : Bojkot eXekutorů?

Bojkot eXekutorů? via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Sat, 07 May 2016 20:25:04 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 
 Exekutory provětrá vrchní státní zástupce JuDr. Ivo Ištvan.
Na začátku března vyvrcholila dlouho a pečlivě připravená akce s cílem odhalit a potrestat nezákonné praktiky exekutorských úřadů v ČR a ve foyeru poslanecké sněmovny proběhla  tisková konference na toto téma. Výsledkem akce bylo podání návrhu na prošetření pravděpodobné trestné činnosti organizované skupiny, zejména potom trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby, krácení daně, uplácení, zpronevěry a […]

Exekutory provětrá vrchní státní zástupce JuDr. Ivo Ištvan. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín

Na začátku března vyvrcholila dlouho a pečlivě připravená akce s cílem odhalit a potrestat nezákonné praktiky exekutorských úřadů v ČR a ve foyeru poslanecké sněmovny proběhla  tisková konference na toto téma.
Výsledkem akce bylo podání návrhu na prošetření pravděpodobné trestné činnosti organizované skupiny, zejména potom trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby, krácení daně, uplácení, zpronevěry a podvodu.Oznamovatelem je předseda o.s. Dovolte nám platit dluhy (DNPD), Ján B.

Plné znění návrhu na prošetření činnosti exekutora Poláka:

——————————————————-
Vrchní státní zastupitelství v Olomouci
tř. 17. listopadu 44
771 11 Olomouc

V Uherském Hradišti dne 2.3.2016

Podávám návrh na prošetření skutků, zda nebyly spáchány trestné činy zneužití pravomoci úřední osoby, krácení daně, uplácení, zpronevěry, podvodu a dalších trestných činů páchaných jednotlivci i organizovanou skupinou.

Návrh na prošetření se týká exekutorského úřadu Karviná JUDr. Juraje Poláka, se sídlem v Českém Těšíně. Výkon exekutorského úřadu JUDr. Poláka zanikl k datu 30. 11. 2015. Na majetek Juraje Poláka je vedeno insolvenční řízení KSOS 36 INS 10155 / 2015 vedená u Krajského soudu v Ostravě.
Před podpisem smlouvy s Dopravním podnikem Ostrava, a.s. ič. 66220025 sídlem Poděbradova 494 Ostrava, č. DOD20070198, jejímž obsahem je v návaznosti na Rámcovou smlouvu o provedení exekuce na peněžitá plnění ze dne 1.6.2007 a dodatků 1 – 7 poskytování bonusů Dopravnímu podniku ve výši 1.800,- Kč z odměny dlužníka měl zaměstnanec Juraje Poláka ( zřejmě pan Nahodil ) nabídnout a předat částku ve výši 150.000 Kč zástupci Dopravního podniku Ostrava, zřejmě i současně zaměstnanci Krajského úřadu v Ostravě ( zřejmě pan Šusta) za to, že tento umožnil nahlédnutí do nabídek ostatních exekutorů při výběrovém řízení na tzv. exkluzivitu při vymáhání pohledávek za nezaplacené jízdné. Díky takto získané informaci mohl úřad Juraje Poláka předložit nejlepší nabídku.Výběrové řízení následně Juraj Polák vyhrál.
Juraj Polák jako úřední osoba poskytoval plnění Dopravnímu podniku Ostrava., a.s. . DOD20070198, jejímž obsahem je v návaznosti na Rámcovou smlouvu o provedení exekuce na peněžitá plnění ze dne 1.6.2007 a dodatků 1 – 7 poskytování bonusů Dopravnímu podniku ve výši 1.800,- Kč z odměny dlužníka a to ve výši minimálně 111.092,- Kč, splatné dne 10.4.2015; dále částku 139.392,- Kč, splatné dne 29.5.2015, dále částku 222.156,- Kč splatné dne 27.4.2015; dále částku 124.146,- Kč bez data splatnosti, jakož i plnění za období předcházející tedy od 1.6.2007. Tyto částky platil a přislíbil zaplatit Juraj Polák Dopravnímu podniku Ostrava,a.s. za předávání exekučních návrhů, což je činnost v souvislosti s obstaráváním věcí obecného zájmu.
důkaz : spisKSOS 36 INS 10155 / 2015 vedená u Krajského soudu v Ostravě

Juraj Polák si ponechával vymožená plnění dlužníků, aniž je předal věřitelům, což mimo jiné dokladují přihlášky pohledávek v jeho insolvenčním řízení a jednak je to patrno z toho, že nechal na Slovensku shořet spisy dlužníků, které zatím nebyly digitalizovány. O tomto doposud tito dlužníci ani neví, a peníze z plnění těchto dlužníků patrně také skončily namísto u věřitelů, u Juraje Poláka. Netuším, zda toto někdo již prošetřoval, nicméně už fakt, že se ocitly takto citlivé spisy mimo úřad a hlavně na území cizího státu, je zarážející.
důkaz : spis KSOS 36 INS 10155 / 2015 vedená u Krajského soudu v Ostravě

Vymožené peníze dlužníků tento úřad nevkládal na transparentní účet, jak nařizuje zákon, ale do jakési pokladny, či trezoru na půdě úřadu, kde si z něj anarchisticky bral dle potřeby kdekdo, o těchto penězích byly vedeny jak oficiální záznamy, tak záznamy neoficiální, které ukazovaly skutečný stav financí. Tyto druhé záznamy byly pouze pro potřeby Juraje Poláka a jeho kompliců a interně je nazývali druhá účetní kniha načerno. Část těchto peněz tedy bylo zpronevěřeno pro osobní spotřebu exekutora a část použita na nezákonné platby, kdy z nich byly vypláceny nezdaněné mzdy zaměstnanců, převážně vykonavatelů, kteří namísto krom oficiálního platu cca 14 000 Kč pobírali z tohoto fondu měsíčně až 100 000 Kč, které nebyly nikde přiznány a nebyly tedy daněny ani exekutorem Polákem, ani samotnými zaměstnanci. Do tohoto trezoru vkládali vykonavatelé vymožené peníze bez řádného vyúčtování a již ponížené o své načerno vyplácené provize ve výši cca 10 % z částky. Zcela běžně a po předchozí domluvě toto praktikoval například vykonavatel Ivo Mazal, který u zmíněného úřadu pracoval zhruba v období 2/2013 – 12/2013. Toto okrádání státu na daních muselo probíhat organizovaně s vědomím všech zúčastněných, tedy právníka Nahodila, exekutora Poláka, vykonavatele Mazala a všech ostatních ředitelů a vykonavatelů, kteří na úřadě působili, posledním z nich, o kterém vím, byl Bc. Marek Damm.
Důkaz : výslechem Ivo Mazala, Nahodila, Bc. Marka Damma, Juraje Poláka

Juraj Polák nechal zkreslit údaje o hospodářských výsledcích úřadu ve smlouvách pro leasingové společnosti tak, aby získal osobní automobily, šlo o vozidlo Škoda Octavia, Škoda Rapid, či Audi Q7. Tyto smlouvy po převzetí vozů nedodržel a splátky neplatil. Toto je také zřejmé z insolventního řízení vedeného proti Juraji Polákovi. K tomuto by se patrně měl vyjádřit i účetní, či jiná osoba, která tyto účetní údaje zfalšovala.
Důkaz : výslechem Juraje Poláka,
spis KSOS 36 INS 10155 / 2015 vedená u Krajského soudu v Ostravě

Mimo jiné falšování docházelo i ke zkreslování hospodářských výsledků pro daňovou správu, a to pro co největší snížení daňového základu pro výpočet daně, čímž byl stát na daních připraven řádově o miliony korun. Tímto jednáním byl poškozen jak stát, tak hlavně dlužníci, kterých tím byly poškozeny až tisíce, jelikož ke snižování daňového základu docházelo především falšováním nákladů na exekuce, které byly následně i účtovány dlužníkům. V kooperaci exekutora a ostatních zaměstnanců, tedy patrně pana Nahodila, pana Damma, účetních a předchozích ředitelů a všech vykonavatelů docházelo k tomu, že do spisů dlužníků se zaznamenávaly služební cesty k nim domů, které se nikdy neuskutečnily, které ovšem následně figurovaly v nákladech na konkrétní exekuci. Exekutor tak jednak podvodně vymáhal po dlužnících částky za tyto neuskutečněné cesty a pokud tyto nevymohl, pak je alespoň uvedl v účetnictví jako vynaložené náklady a o tyto částky snížil zisk, ze kterého se platí daně a o tyto daně tedy okradl stát. Pro tyto účely nechával vypracovávat několikeré účetnictví a daňová přiznání, kdy si nakonec jako v loterii vybral to daňové přiznání, které bylo nejvýhodnější. Jistým vodítkem pro vyšetřování může být i skutečnost, že tuším v roce 2013 byl úřad exekutora Poláka dokonce v mínusu a dostal vratku daně, ač je to úřad středně velký se širokým záběrem dlužníků. Všechna tato fakta si může policie při vyšetřování ověřit a při odborném posouzení jednotlivých daňových přiznání tohoto úřadu musí vyjít najevo krácení daně. Také při přezkumu jednotlivých spisů dlužníků vyjde najevo, že jsou v nich zaznamenány cesty, které se neuskutečnily.
Důkaz : výslechem Juraje Poláka,Nahodila, Bc. Marka Damma
součinností u finančního úřadu
V nezjištěnou dobu byla v exekutorském úřadě provedena kontroly kontrolní komisí Exekutorské . komory, které se měli účastnit pan Toman a Marcel Kubis, kontrola měla být provedena zcela formálně, kontrolní skupina neprošla spisy, údajně měl být předán úplatek.
Důkaz : výslech Tomana a Marcela Kubise, výslech Bc. Damma, výslech JUDr. Poláka
spisem o kontrole u Exekutorské komory

Toto trestní oznámení činím v dobré víře v informace poskytnuté mi třetí osobou, které nemám důvod nedůvěřovat, nevím zda a nakolik je mnou uvedené trestné, ovšem jsem přesvědčen, že mnohé z uvedeného je v rozporu se zákonem a má být prověřeno.
Sám jsem byl jednáním Juraje Poláka poškozen a s ohledem na získané informace mám zato, že Juraj Polák nepoškodil pouze mne, ale spoustu dalších občanů, společností a v neposlední řadě i stát.
Žádám o vyrozumění o vyřízení tohoto návrhu v zákonné lhůtě

Ján B. DNPD

——————————————————-

Oznámení nebylo podáno na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci náhodou. Věříme, že pokud je někdo v ČR prokázal, že odolá politickému tlaku se ctí, byl to právě JuDr. Ivo Ištvan.

 

exekuceexekutorskýExe

Exekutory provětrá vrchní státní zástupce JuDr. Ivo Ištvan. via STOPEXE.CZ


Zdroj : Exekutory provětrá vrchní státní zástupce JuDr. Ivo Ištvan.

Exekutory provětrá vrchní státní zástupce JuDr. Ivo Ištvan. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Sat, 07 May 2016 20:17:33 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 
 Vítek (Patrioti ČR): Krást už můžou paraziti beztrestně, teď jim ještě odpustit znásilnění
Italský Nejvyšší soud vydal rozsudek, podle kterého nelze považovat za zločin, jestliže ukradnete „nevelké“ množství potravin za účelem ukojení hladu. V zemi, kde je katolická charita na každém kroku a tedy získat teplou polévku není tak složité, je tento rozsudek odrazem několik let trvajícícho modelu likvidace všech hodnot od svobody až po dekadentní zašlapávání drtivé […]

Vítek (Patrioti ČR): Krást už můžou paraziti beztrestně, teď jim ještě odpustit znásilnění via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín

Italský Nejvyšší soud vydal rozsudek, podle kterého nelze považovat za zločin, jestliže ukradnete „nevelké“ množství potravin za účelem ukojení hladu.

V zemi, kde je katolická charita na každém kroku a tedy získat teplou polévku není tak složité, je tento rozsudek odrazem několik let trvajícícho modelu likvidace všech hodnot od svobody až po dekadentní zašlapávání drtivé většiny tradic. Občan- domácí, již není středem pozornosti svých „vládců“, jsme tedy jen dočasný hostitel cizopasníků (parazitů), který se postupně mění v hnízdní parazitismus a pak Bůh s námi.
EU jako celek stojí na straně muslimů, ilegálních migrantů a zločinců, kteří v Evropě vraždí, kradou a znásilňují. Žijeme v naprostém bezpráví, režimu, který bojuje proti vlastním občanům, které vnímá jen jako otroky pro financování svých sociálních experimentů! Takže přátelé i vy budete brzy pracovat, pečovat, uklízet a imigranti si v malém množství budou brát co budou chtít – do té doby, než dojdou zdroje. Pak vám možná moudrý soud nařídí se snažit, aby imigranti netrpěli a měli všeho dostatek. A to nemluvím o sexuálních útocích a znásilnění od dobře napapaných a usalašených nadržených gaunerů.
Itálie tak pomalu, ale jistě čeká na nástupce Benitta, kterému nebude zatěžko se shýbnout a vzít si politickou moc doslova z pod svých nohou, protože momentálně leží moc, doslova na ulici a to proto, že dnešní demokrati už komplet zblbli…

 
Zdroj : Vítek (Patrioti ČR): Krást už můžou paraziti beztrestně, teď jim ještě odpustit znásilnění

Vítek (Patrioti ČR): Krást už můžou paraziti beztrestně, teď jim ještě odpustit znásilnění via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Thu, 05 May 2016 17:50:55 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 
 Vrána vráně oči nevyklove aneb Exekuce v ČR.
Vladimír Haneška První exekuce Vás ochromí, poslední dorazí. Jako na lovu. Lovnou zvěří jsou občané ČR. Lovecký lístek drží vyvolení jako ve velké privatizaci kdysi před lety. Tak funguje jednoduchý systém dluhově-exekučně-insolvenčního průmyslu. V prvé řadě předesílám, že dluhy je třeba platit. Bohužel současný systém, tak jak je nastaven, toto záměrně a účelově znemožňuje. Navenek […]

Vrána vráně oči nevyklove aneb Exekuce v ČR. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


Vladimír Haneška
První exekuce Vás ochromí, poslední dorazí. Jako na lovu. Lovnou zvěří jsou občané ČR. Lovecký lístek drží vyvolení jako ve velké privatizaci kdysi před lety. Tak funguje jednoduchý systém dluhově-exekučně-insolvenčního průmyslu.

V prvé řadě předesílám, že dluhy je třeba platit. Bohužel současný systém, tak jak je nastaven, toto záměrně a účelově znemožňuje. Navenek se exekutoři prezentují jako ochránci práv věřitele, skutečnost je ovšem taková, že primárně jde o jejich zisk, a díky tomu jsou na svých právech kráceni dlužníci, jsou poškozováni věřitelé a v konečném důsledku stát a tedy i Vy.

Exekutoři úmyslně vytvářejí obraz dlužníka jako parazita, který si napůjčoval na Vánoce či dovolené, popřípadě si nabral z rozmaru na splátky elektroniku, kterou posléze nesplácel.

To je naprostý nesmysl, takto zdůvodněné exekuce jsou v řádu jednotek procent, většina exekucí je nařízena z jiného důvodu. V drtivé většině jde o původní dluh v řádu deseti až stokorun a nezřídka se tyto exekuce nařizují v rozporu se zákonem. Exekutoři následně vymáhají dluhy promlčené, již zaplacené, smyšlené, anebo podvodem vyrobené. A soudy je posvěcují i s nezákonnými úroky až 100 % ročně. Bohužel velice často soudy o těchto návrzích na exekuci rozhodují bez přítomnosti dlužníka a tato rozhodnutí nabývají právní moci fiktivním doručením. Dlužník se tedy o exekuci zásadně doví až v době, kdy marně uplynou všechny lhůty pro možnou nápravu. Smutnou skutečností je právě to, že tato fiktivní doručení se většinou týkají těch exekučních návrhů, které by byly v případě přítomnosti dlužníka u soudu zamítnuty pro neoprávněnost.

Běžný občan, který se s praktikami exekutorů nesetkal na vlastní kůži, si může myslet, že se všechno zveličuje a že se lidé jen snaží vyhnout placení vlastních dluhů, ale skutečnost je taková, že hlavním problémem jsou nezákonné postupy jednotlivých exekučních úřadů a jejich zaměstnanců.

Česká republika je jediným státem na světě, kde exekuce na majetek občanů na základě rozsudku státního soudu může vykonávat soukromý subjekt (exekutor) za účelem zisku, který převyšuje až 30x výši samotného dluhu!

Česká republika je také jediným státem na světě, kde je možné vykonávat exekuce naráz všemi způsoby dle zákona!

Obětní občan tak má zablokované účty v bankách, současně zabavené výplaty a důchody a současně zabavený také veškerý movitý majetek!

Pro dluh 1000 Kč /za škodu ve výši 24 Kč/ Vám v tomto pseudodemokratickém státě exekutor zničí život tak, že Vám zablokuje příjmy, a Vy nemůžete splácet běžné výdaje, půjčky, hypotéky, školné, stravné, pojištění, kabelovku, internet, družinu a na konci dluhového tobogánu druhotné platební neschopnosti Vám před výplatou nezbyde ani 24 Kč na jízdenku MHD, kterou to celé začalo!

Exekuce v ČR se úplně vymkly kontrole, už dávno jejich prioritou není vymožení původního dluhu, ten v podstatě nikoho nezajímá.
Jediným a pravým zájmem exekutorů je vymoct na dlužníkovi náklady , které mnohonásobně převyšují právě původní dluh. Běžně exekutor vymůže na dlužníkovi peníze, ty si ponechá a věřiteli nedá nic. (Viz kauza Vrána.) Takže dlužník přijde o peníze, nebo majetek, věřitel nedostane nic a jediný, kdo má prospěch, je právě exekutor. Tento systém popírá logiku vymáhání dluhu. Takto vzniká obrovské množství exekucí u dlužníků, kteří již nic nevlastní, a přesto exekutoři tyto nezastavují, protože i takové marné jsou velkým byznysem, když si díky nim exekutoři snižují základ pro odvod daní.

Jedinými parazity jsou zde právě exekutoři. A nejen proto, že okrádají dlužníky, ničí jim životy, zabavují domy a byty pro původně směšné dluhy. Ale i proto, že okrádají stát, a tedy nás všechny, a nepřímo páchají i další škody, když dlužníci jsou zahnáni tak daleko, že začínají pracovat načerno, aby uživili rodinu. Tím stát přichází o další peníze. A proč? Jen proto, aby exekutor dostal za vymožení dluhu třeba 500 korun zaplaceno desetkrát tolik. Opravdu hospodárný postup. O tom, že prostřednictvím účelových firem sami skupují pohledávky a nemovitosti na dražbách ani nemluvě.

A tihle mají jako jediní v ČR právo prolomit ústavní práva??? Mohou nerespektovat právo na majetek, právo na vlastní bydlení, právo na spravedlivý proces, mohou vstupovat na soukromý pozemek a porušovat domovní právo, což nemohou ani policisté bez povolení soudu? To má být výkon spravedlnosti?

Absolutně ne, jde o byznys s chudobou a stát je spoluviníkem, stejně jako zodpovědní politici, lichváři, advokáti, soudci, exekutoři, je to klasická mafie. A víte, co je spojuje? Právnický titul. Každý lump v této branži nosí titul doktora práv. Jistě ne všichni exekutoři a zainteresovaní jsou takovými lumpy. A těmto asi deseti lidem nezávidím, že na ně kolegové, jakým je například exekutor Vrána z Přerova, vrhají stín.

A kdo o tom rozhoduje? Nezřídka politici, kteří právě z tohoto byznysu profitují přímo, či nepřímo přes příbuzné a bílé koně. A tito se odmítají dojímat nad osudy svých voličů? V tom případě já se odmítám o nich vyjadřovat slušně a pro mne jsou zločinci, kteří se dopouštějí ekonomické genocidy.

Nejde o vyhnutí se placení dluhů, jde o pojmenování zločinných zvěrstev, která se tu dějí pod rouškou výkonu spravedlnosti.
Buďte si jistí, že dlužníci by rádi své dluhy platili, bohužel navýšením marginálního dluhu na dvaceti, sto i vícenásobek a s tím související obstavení účtu i mzdy dojde k dalšímu zadlužení dlužníka a ten následně není svým závazkům schopen dostát. A to mu lidsky stačilo zapomenout zaplatit složenku na sto korun.

Je tedy hlavně vinou politiků, že se u soudů mohou uplatnit směšně nízké pohledávky, na které se zase vinou jimi schváleného špatného zákona smějí nalepit náklady mnohonásobně převyšující výši dluhu. Vše nastaveno pro zisk exekutorů, překupníků pohledávek, podvodníků a lenivých právníků. A takto vznikají dlužníci s více mi.

Bohužel zákony o exekucích jsou napsány tak, že právě tento postup exekutorům umožňují. Ročně jsou takto okradeny desetitisíce rodin. Proti spoustě lidí je vedeno více exekucí, takže po zabavení finančních prostředků jim exekutoři následně zabavují vybavení domácností. Navenek se zdá, že je to v pořádku, dlužník by si neměl žít na vysoké noze, vlastnit auta, nemovitosti a luxusní vybavení, jenže skutečnost je taková, že zaměstnanci exekutorů v domácnostech zabavují běžné vybavení, donedávna dokonce lednice, pračky, vybavení kuchyní, skříně a podobně. Tyto věci sami na místě oceňují na směšné částky a následně odvezou.Za tento odvoz si naúčtují nové náklady, které jsou nezřídka vyšší než hodnota věcí. Takže dlužníkovi naroste dluh o tyto náklady, věřitel opět nic nedostane a exekutor věci buďto prodá, nebo rozdá známým a zaměstnancům, takže profit má zase jen on.
Je to v rozporu nejen s morálkou, ale i se zákonem, a přesto je to státem tolerováno.

Většina exekucí začíná tak, že se o ní dlužník dozví od exekutora v době, kdy už se nemůže prakticky s ohledem na lhůty bránit. Drtivá většina exekucí je řešena soudy bez přítomnosti dlužníka, usnesení jsou doručována fikcí, nebo nabývají právní moc vyvěšením na úřední desce soudu, a to i v případech, kdy je adresa dlužníka známá. Tímto je dlužníkovi jakožto účastníku řízení upíráno základní právo vyplývající mu z Ústavy České republiky, a to právo na spravedlivý proces. Nejhorším důsledkem těchto praktik je fakt, že soudy posvěcují i dluhy fiktivní.

Takto se teprve návštěvou vykonavatele exekutora dlužník dozví o tom, že má platit mimo dluhu i nemalé částky advokátům a hlavně exekutorům. Tyto jsou jim přiznávány soudy bez ohledu na jejich opodstatněnost.
Často vede exekutor více exekucí vůči jednomu dlužníkovi, přesto vymáhá náklady za každou exekuci zvlášť, i když mu tyto nevznikají a soudy toto opět posvěcují. Často také exekutoři exekuci nevymáhají hned, ale nechají ji v systému uležet, čímž navýší vymáhanou částku o úroky.
Jsou známy tisíce případů, kdy se dlužník díky těmto nezákonným navýšením dostal z původních dluhů v řádu tisíců až k dluhům blížícím se milionu.
Exekutoři také nezřídka draží nemovitosti pro bagatelní dluh. Kvůli pár tisícům tak přišlo mnoho rodin o vlastní bydlení. Exekutorská komora tvrdí, že se to neděje, ale to je lež.

V celém řízení stojí dlužník proti právně vzdělaným osobám, tedy exekutorům, advokátům a soudcům, proti kterým prakticky nemá šanci.
Tam, kde očekáváme právo a spravedlnost, nacházíme pouze špinavý byznys s lidskou bídou.

Zcela běžně se v ČR porušují zákony i ústava, a to vše ve prospěch úzké skupiny podnikavců, kteří sprostě okrádají a finančně likvidují obyčejné rodiny. kutoři, jejich pomahači, právníci a zřetelně i někteří soudci si udělali z národa dojnou krávu, sdírají nás z kůže, a to i za nemalého přispění části politiků, kteří taktéž profitujíc nechávají v platnosti zákony toto jim umožňující. Z tohoto důvodu nejsou politici ochotni tyto zákony měnit, i když nám tyto změny před každými volbami hlasitě slibují. Vrána vráně totiž oči nevyklove.
Vinou současného likvidačního systému exekucí tak dochází dnes a denně k zbytečným lidským tragédiím, zatímco výše popsaná mafie nadále nerušeně likviduje středtřídu tohoto národa.

 

Zdroj:http://haneska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=499479

exekutora

Vrána vráně oči nevyklove aneb Exekuce v ČR. via STOPEXE.CZ


Zdroj : Vrána vráně oči nevyklove aneb Exekuce v ČR.

Vrána vráně oči nevyklove aneb Exekuce v ČR. via JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín


aktualizace: Fri, 29 Jul 2016 22:00:20 GMT publikováno: Tue, 03 May 2016 09:00:24 +0000 zdroj: JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín 

HACKER SITES  Politické novinky  CZ Patrioti  reboot.cz  www.czfree.net  Vyberovy politicky magazin  CZ RSS AGREGATOR  Patrioti Morava a Slezsko  www.BASTARDSERVERS.com  www.blackhole.cz  www.linux.sk  www.abclinuxu.cz  www.underground.cz  JA-PATRIOT  Cesky politicky rozcestnik - FEED rss  www.linuxzone.cz  www.root.cz  www.penguin.cz  Politicky monitor  Patrioti Cech a Moravy  Politicky feeder  www.BASTARDSERVERS.com  DEBIAN GNU LINUX  Vlastenecka strana Patriotu  www.soom.cz  j!nx.com  JA PATRIOT  VLADIMIR HANESKA  CZ SK RSS FEEDer  photopost.cz  PATRIOT - MAGAZIN o POLITICE  Strana pravych vlastencu - Patrioti Cr  RSS NOVINKY z POLITIKY  dfklub.cz  NOVINKY Z POLITIKY  proste reboot.cz 
JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín
Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu
PATRIOTI | NEWS
Pravá tvář ministra Pelikána.
PATRIOTI | NEWS
Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc.
PATRIOTI | NEWS
Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům.
PATRIOTI | NEWS
Ministerstvo vnitra staví všechny občany na úroveň trestanců
PATRIOTI | NEWS
Z dětského domova do rukou exekutora.
PATRIOTI | NEWS
Bojkot eXekutorů?
PATRIOTI | NEWS
Exekutory provětrá vrchní státní zástupce JuDr. Ivo Ištvan.
PATRIOTI | NEWS
Vítek (Patrioti ČR): Krást už můžou paraziti beztrestně, teď jim ještě odpustit znásilnění
PATRIOTI | NEWS
Vrána vráně oči nevyklove aneb Exekuce v ČR.
PATRIOTI | NEWS
Zeď uživatele Patrioti na Facebooku
Súdruh Kefalín. Viete, že fotit železničnú stanicu a podobné budovy je zakázané?
PATRIOTI | NEWS
Zeď uživatele ČR Patrioti na Facebooku
Je zřejmé, že právo na odpor proti státní moci je krajním prostředkem, ale až k...
PATRIOTI | NEWS
Zeď uživatele Patrioti Jihomoravského kraje na Facebooku
http://leopoldprokes.blog.idnes.cz/c/466893/usa-s-eu-brusli-na-hodne-tenkem-lede...
PATRIOTI | NEWS
Zeď uživatele Patrioti - Volba pro Prahu 8 na Facebooku
PATRIOTI | NEWS
Zeď uživatele Patrioti - Volba pro Prahu 8 na Facebooku
PATRIOTI | NEWS
Zeď uživatele Vlastenecká politická strana Patrioti na Facebooku
PATRIOTI | NEWS
Blog
Exekuce zabíjí (haneska)
PATRIOTI | NEWS
Blog
Vítek: Potřebujeme neutralitu? Nebo nám vystačí Švejk? (vitekjiri)
PATRIOTI | NEWS
PATRIOTI ČESKÉ REPUBLIKY
TZ Patrioti ČR: Brexit a EU
PATRIOTI | NEWS
Vítek (Patrioti): Svazáci z neziskovek tvrdí, že Evrosajuz není pro starý, začíná kulturní revoluce…
PATRIOTI | NEWS
Kollár (Sme rodina) a Vítek (Patrioti ČR), dohoda o spolupráci
PATRIOTI | NEWS
Vítek (Patrioti ČR): Vám Britům, co jste neskočili na výhružky a strašení…
PATRIOTI | NEWS
JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín
Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu
PATRIOTI | NEWS
Pravá tvář ministra Pelikána.
PATRIOTI | NEWS
Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc.
PATRIOTI | NEWS
Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům.
PATRIOTI | NEWS

HACKER SITES  Politické novinky  CZ Patrioti  reboot.cz  www.czfree.net  HackThisPage.info  CZ RSS AGREGATOR  Patrioti Morava a Slezsko  www.BASTARDSERVERS.com  www.blackhole.cz  www.linux.sk  www.abclinuxu.cz  www.underground.cz  www.zi.cz  Cesky politicky rozcestnik - FEED rss  www.linuxzone.cz  www.root.cz  www.penguin.cz  Politicky monitor  Patrioti Cech a Moravy  GEEK SEEK  www.BASTARDSERVERS.com  DEBIAN GNU LINUX  Vlastenecka strana Patriotu  www.soom.cz  j!nx.com  HACKER GAME - HACK THIS SITE  NETWOR VLADIMIR HANESKA  CZ SK RSS FEEDer  photopost.cz  apsara.cz  Strana pravych vlastencu - Patrioti Cr  RSS NOVINKY z POLITIKY  dfklub.cz  www.zi.cz  proste reboot.cz 
JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín
Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu
PATRIOTI | NEWS
Pravá tvář ministra Pelikána.
PATRIOTI | NEWS
Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc.
PATRIOTI | NEWS
Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům.
PATRIOTI | NEWS
PATRIOTI ČESKÉ REPUBLIKY
TZ Patrioti ČR: Brexit a EU
PATRIOTI | NEWS
Vítek (Patrioti): Svazáci z neziskovek tvrdí, že Evrosajuz není pro starý, začíná kulturní revoluce…
PATRIOTI | NEWS
Kollár (Sme rodina) a Vítek (Patrioti ČR), dohoda o spolupráci
PATRIOTI | NEWS
Vítek (Patrioti ČR): Vám Britům, co jste neskočili na výhružky a strašení…
PATRIOTI | NEWS
Blog
Vítek: Potřebujeme neutralitu? Nebo nám vystačí Švejk? (vitekjiri)
PATRIOTI | NEWS
Blog
Exekuce zabíjí (haneska)
PATRIOTI | NEWS
Zeď uživatele Vlastenecká politická strana Patrioti na Facebooku
PATRIOTI | NEWS
Zeď uživatele Patrioti - Volba pro Prahu 8 na Facebooku
PATRIOTI | NEWS
Zeď uživatele Patrioti - Volba pro Prahu 8 na Facebooku
PATRIOTI | NEWS
Zeď uživatele Patrioti Jihomoravského kraje na Facebooku
http://leopoldprokes.blog.idnes.cz/c/466893/usa-s-eu-brusli-na-hodne-tenkem-lede...
PATRIOTI | NEWS
Zeď uživatele ČR Patrioti na Facebooku
Je zřejmé, že právo na odpor proti státní moci je krajním prostředkem, ale až k...
PATRIOTI | NEWS
Zeď uživatele Patrioti na Facebooku
Súdruh Kefalín. Viete, že fotit železničnú stanicu a podobné budovy je zakázané?
PATRIOTI | NEWS
JÁ,PATRIOT | výběrový politický magazín
Stát vytvořil lichvářům právní prostředí k banditismu
PATRIOTI | NEWS
Pravá tvář ministra Pelikána.
PATRIOTI | NEWS
Důchodce v nemocnici nezaplatil 30 korun, následná eXekuce ho stála více než 10 tisíc.
PATRIOTI | NEWS
Lichvářský stát vymáhá absurdní exekuce kvůli dvaceti haléřům.
PATRIOTI | NEWS
Ministerstvo vnitra staví všechny občany na úroveň trestanců
PATRIOTI | NEWS
Z dětského domova do rukou exekutora.
PATRIOTI | NEWS
Bojkot eXekutorů?
PATRIOTI | NEWS
Exekutory provětrá vrchní státní zástupce JuDr. Ivo Ištvan.
PATRIOTI | NEWS
Vítek (Patrioti ČR): Krást už můžou paraziti beztrestně, teď jim ještě odpustit znásilnění
PATRIOTI | NEWS
Vrána vráně oči nevyklove aneb Exekuce v ČR.
PATRIOTI | NEWS

HACKER SITES  Politické novinky  CZ Patrioti  reboot.cz  www.czfree.net  HackThisPage.info  CZ RSS AGREGATOR  Patrioti Morava a Slezsko  www.BASTARDSERVERS.com  www.blackhole.cz  www.linux.sk  www.abclinuxu.cz  www.underground.cz  www.zi.cz  Cesky politicky rozcestnik - FEED rss  www.linuxzone.cz  www.root.cz  www.penguin.cz  Politicky monitor  Patrioti Cech a Moravy  GEEK SEEK  www.BASTARDSERVERS.com  DEBIAN GNU LINUX  Vlastenecka strana Patriotu  www.soom.cz  j!nx.com  HACKER GAME - HACK THIS SITE  NETWOR FB  CZ SK RSS FEEDer  photopost.cz  apsara.cz  Strana pravych vlastencu - Patrioti Cr  RSS NOVINKY z POLITIKY  dfklub.cz  NEWS at PATRIOTISTRANA.cz  proste reboot.cz